Prostějov spouští PinCity, aplikaci pro občanskou interakci

4. 5. 2021/Články/Rozhovory/Videa

Aplikace, na niž se dlouho čekalo. To je PinCity, kterou spouští do provozu Město Prostějov. Transparentnost a digitalizace se tentokrát potkala v oblasti projektů a významných investičních akcí. Aktuálně pomůže i při tvorbě strategického plánu.

PinCity je komplexní platforma pro občanskou spolupráci v procesu strategického plánování, která díky srozumitelné prezentaci záměrů města umožňuje lépe a rychleji využít potenciálu aktivních obyvatel.

Aplikace přehledně informuje o klíčových projektech, které město realizovalo nebo má v plánu.  PinCity obsahuje mimo jiné přehlednou mapu, na níž jsou jednotlivé projekty barevně rozděleny do devíti tematických oblastí. Jsou v ní zveřejněny velké investice, jako například revitalizace parku nebo i detaily, které zlepší život v dané části. K projektům jsou uvedeny stručné informace, jako je jejich popis, rozpočet, způsob financování, termíny nebo fotografie.

Spolupráce s obyvateli a místními subjekty při plánování a realizaci projektů je zásadním předpokladem zvyšování kvality života ve městě. Na základě dialogu s nimi a přihlédnutí k finančním i časovým hlediskům bude možné uskutečnit maximum projektů, které budou mít širokou veřejnou podporu.

Skvělé nápady mohou přibývat každý den

V současné době je v aplikaci 52 projektů a čtyři ucelené strategické oblasti. Vložené projekty si každý může prohlédnout na stránkách https://prostejov.pincity.cz. „Spolu vytvoříme Prostějov městem moderního životního stylu, kombinujícího výhody města s kvalitním bydlením, bohatou nabídkou služeb, kulturním a sportovním zázemím, vytvářejícími dobré podmínky pro život všech obyvatel,“ sdělil primátor města František Jura.

PinCity bude moci používat skutečně každý, kdo má přístup k počítači nebo mobilnímu zařízení s připojením k internetu. Pro možnost vyjadřovat se k projektům pak bude třeba projít jednoduchou registrací, která nezabere více, než pár desítek vteřin. Samotné prostředí aplikace je navrženo tak, aby bylo pro uživatele co nejpříjemnější a nejjednodušší.

Do budoucna plánuje město v aplikaci rozšířit další možnosti, jako je například vkládání občanských návrhů nebo participativní rozpočet.