Praha 4 spustila pro své občany platformu PinCity

12. 2. 2021/Participace/Videa

Praha 4 se připojila k městům a obcím, které již úspěšně provozují platformu PinCity. Ta umožňuje obyvatelům městské části prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit a dát tak radnici najevo, co a kde by mohla zrealizovat, nabídnou či zajistit.

Občané Prahy 4 mají jedinečnou možnost se seznámit se zamýšlenými projekty radnice. Stačí navštívit nové webové stránky Praha 4 PinCity. Orientaci usnadňuje přehledná mapa. Uživatel webu může zároveň filtrovat projekty podle tématického zaměření. Například na zeleň, kulturu, infrastrukturu či sociální péči.

"Zde představujeme projekty formou tzv. pinů, které jsou lokalizované a občan se může dozvědět, co za tím projektem stálo. Od nějakého návrhu studie až po realizaci a z fotografie té realizace se dozví, kdo za tím projektem stál i z hlediska financování, v jakém rozsahu a všechny podrobnosti, pokud tam jsou nějaké participativní akce a jsou tam navěšené dotazníky," řekl Tomáš Hrdinka, radní MČ Praha 4. 

Obyvatelé Prahy 4 mohou zároveň přispívat svými návrhy, které pomohou k rozvoji městské části. V rámci webu je pro veřejnost určena sekce, kde po přihlášení mohou zadat a do mapy zapíchnout svůj projektový návrh. Pak už stačí v jednoduchém formuláři záměr představit a následně jej veřejně publikovat. 

"V pravidelném intervalu se my komunální politici sejdeme s úředníky, vyhodnotíme tyto projekty, co je reálné a realistické a dáme občanům v komentáři k tomu projektu nějakou zpětnou vazbu," řekl Tomáš Hrdinka.