Lidé z Jeseníku a Prostějova se rychle dostanou k seznamu všech investic

28. 5. 2021/Články
Lidé z Jeseníku a Prostějova se rychle dostanou k seznamu všech investic

Radnice v Jeseníku a Prostějově obyvatelům přislíbily, že se rychle a jednoduše dostanou k seznamu všech akcí a investic, které obě města zrovna uskutečňují nebo které chystají. Projekt Náš Jeseník a aplikaci PinCity města spustila v těchto dnech. Lidé také mohou přidávat komentáře.

Díky projektu Náš Jeseník si lidé mohou prohlédnout všechny projekty, které město v poslední době dokončilo, aktuálně realizuje a které připravuje.

„Hlavní výhodou nového řešení je možnost interaktivním způsobem ukázat, jak by měl Jeseník v budoucnu vypadat. Projekty jsou zobrazeny v přehledné mapě či v seznamu, který je možno snadno filtrovat podle různých odvětví či fáze, ve které se projekt nachází,“ uvedla vedoucí oddělení strategického rozvoje a cestovního ruchu Městského úřadu Jeseník Markéta Bartáková.

Veškeré projekty si lze prohlédnout na stránkách www.nasjesenik.cz.

„Společně s webem Tvoříme Jeseník jde o nástroje, které nám pomohou lépe porozumět potřebám našich občanů. Chceme totiž, aby to byli přímo oni, kdo s námi budou tvořit budoucnost Jeseníku,“ dodala starostka města Zdeňka Blišťanová.

Součástí webu je totiž přehled strategických cílů města. Nechybí ani sekce Město v datech, která představuje zajímavá fakta o Jeseníku nebo programové prohlášení radních pro současné volební období.